!!! Výroba NEPŘERUŠENA !!! Zasíláme přepravní společností přímo k Vám domů

Montážní návod - Sprchové kouty

Návod na montáž sprchového koutu

Jelikož vyrábíme atypickou sprchovou zástěnu, kterou zaměřoval zákazník, nelze použít univerzální návod na typizovaný výrobek. Každá zástěna je originál.

1
2

Zadali jste například rozměr koutu na podlahu (dlažbu) 100 x 90 cm. Tento rozměr udává polohu vnější strany skla. To znamená, že se jedná o venkovní rozměr koutu. Budete-li kout stavět na vaničku nebo sokl, pamatujte, že kout je vyroben pro montáž 2 cm od kraje vaničky (dovnitř koutu). Nakreslete na podlahu nebo vaničku tyto rozměry. Bude-li montáž na vaničku, nakreslete čáru 2,2 cm dovnitř. Naznačte polohy jednotlivých skel (fixy, dveře) na podlahu. (Viz obr. č. 1.)

Přiložte U profil na stěnu a naznačtě otvory pro vrtání (viz obr. č. 2).

Zde je soupis rozměrů, které dodržte mezi skly, popřípadě mezi sklem a stěnou:

  • Mezi fixem a dveřmi (u pantů) dodržte mezeru 4 mm.
  • Mezi stěnou a dveřmi dovírají-li se dveře na stěnu 8 mm.
  • Dovírají-li se dveře kolmo na fix, (rohový spoj 90°) kde používáme magnetické těsnění, odečtěte 15 mm.
  • Magnetické spojeni fixu a dveří (180°) mezera mezi skly 21 mm.
  • Montujete-li dveře přímo na stěnu, mezi sklem a stěnou u pantů dodržte vůli 7 mm.

Rozměry těsnění:


Fixní skla se instalují do U profilu, který se přišroubuje do stěny. Vrták, hmoždinky a vruty jsou součástí dodávky. (Viz obr. č. 3a a 3b.)

3a
3b

Pevné sklo se postaví na silikonové transparentní podložky, které si ustřihnete (1 x 4 cm). Na podlahu položíte podložky a na tyto podložky postavíte fixní sklo a zasunete ho do U profilu. (Viz obr. č. 4.)

4
5

Následně se sklo v U profilu z každé strany zajistí pomocí těsnění. (Viz obr. č. 5.)

Pro lepší zasunutí těsnění doporučujeme sklo navlhčit rozprašovačem s mýdlovou vodou. V U profilu vzniká manipulační prostor v případě nerovnosti nebo kolmosti stěn a podlahy. Těsnění máte dva druhy, je jedno z které strany je dáte. U profil umožňuje instalaci skla o síle 6, 8, 10 mm. Dodané těsnění je zvoleno na sílu skla 8 mm.

Po usazení fixních skel (viz obr. č. 6) se nasadí dveře a veškeré těsnění (viz obr. č. 7).

6
7

Nyní se nainstalují stabilizační tyče a s jejich pomocí se doladí kolmost skleněných stěn vůči sobě tak, aby těsnění těsnilo a magnetické těsnění drželo při sobě. Těsnění je nasazovací a také umožňuje vymezit vůli. To znamená, že těsnění nemusí být naraženo na hranu skla na doraz, ale může se o několik milimetrů vysunout. Po usazení koutu se silikonové podložky pod fixními skly zaříznou podél skla. (Viz obr. č. 8.)

8
9

Veškeré části se osuší, odmastí a vzniklá 3mm mezera mezi fixním sklem a podlahou se zalije silikonem, který je součástí dodávky. Rovněž se zasilikonují nerovnosti mezi U profilem a stěnou z vnitřní strany. (Viz obr. č. 9 a 10.)

Silikon zaprašte jarovou vodou a uhlaďte pomocí stěrky na silikon, která je součástí dodávky. (Viz obr. č. 11.)

10
11

Pod dveře přilepte prahový profil a na spodní stranu skla nasaďte těsnění. Šrouby na pantech je nutné po 2–3 dnech znovu pořádně přitáhnout.

Nebudete-li si v průběhu montáže vědět rady, zavolejte technika na telefonním čísle 777 935 126, který je připraven Vám pomoci. (Můžete volat i v průběhu víkendu.)