DÁREK PRO VŠECHNY ZÁKAZNÍKY SKLOMATU, SLEVA 10% NA SKVĚLÉ, SVRCHNĚ KVAŠENÉ PIVO, ZADEJTE KÓD 33195570 V KOŠÍKU NA www.pivovar-arogant.cz

Nejčastější dotazy - Sklo pod kamna

Rozdíly v nosnosti

Sklo 6 mm pro kamna do 200 kg
Sklo 8 mm pro kamna do 300 kg
Sklo 10 mm pro kamna do 400 kg - exkluzivní skleněné deska vynikající svou masivností vhodná pro všechny kamna
Sklo 12 mm pro kamna do 500 kg - exkluzivní skleněné deska vynikající svou masivností vhodná pro všechny kamna

Mám si vybrat sklo 6mm, 8mm, 10mm nebo 12mm?

Sílu skla zvolte podle hmotnosti krbových kamen. Pokud kamna stojí na nožičkách, je nutné použít podložky pro zvětšení dosedací plochy a tím pádem k roznesení váhy na větší plochu skla. Sklo o síle 10 a 12 mm můžete použít pro všechny typy krbových kamen. Sklo v této síle působí masivním dojmem a stane se tak designově zajímavým doplňkem vašich krbových kamen nebo krbové vložky. Všechna skla jsou kalená (ESG), neboli tepelně tvrzená. Sklo vás unese, můžete po něm chodit, vydrží pád dřeva při přikládání.

Kouřové, čiré, mléčné a nastříkané sklo - rozdíly

Čiré sklo je standardní sklo, které je všude kolem vás. Je průhledné bez odstínu(okenní sklo).

Mléčné sklo. Jedná se o chemicky leptané sklo, které má jednu stranu drsnou(jemně). Tato drsná strana je mléčná. Toto sklo je částečně průhledné a neschováte pod ním defekty na podlaze. sklo je známé pod označením Satináto nebo Matelux. Je to jediné mléčné sklo které lze zakalit. Vypadá velice podobně jako sklo pískované. Sklo pískované se již nepoužívá, velice špatně se udržuje čisté.

Kouřové sklo. Sklo probarvené ve hmotě označované jako Planibel Bronz. Sklo je hnědé s nádechem do kouřova. Tímto sklem neschováte defekty na podlaze, je průhledné. Čím silnější sklo zvolíte, tím více bude kouřové.

Nastříkané sklo. Sklo čiré vám můžeme nastříkat speciální vodou ředitelnou barvou na sklo. V nabídce máme několik standardních barev. Pokud si chcete sklo dokonale sladit s vašim interiérem, nabízíme vám možnost nastříkat sklo barvou dle vaší specifikace čísla RAL. Toto sklo je neprůhledné, schováte pod ním defekty na podlaze, například spálený povrch. Toto sklo se pokládá nastříkanou plochou na podlahu, dbejte zvýšené pozornosti aby jste sklo při pokládce nepodřeli.

Rozdíl mezi kouřovým a mléčným sklem

Rozdíl v jednotlivých tloušťkách skel pod kamna

Jak položit sklo pod kamna, před krb?

Podkladové sklo nahrazuje klasický plech, který všichni známe.

Sklo je tepelně zpracováno, zakaleno, je tedy pevnější, odolnější, nejen proti rozbití, ale i vůči poškrábání.

Usazení skla je velmi jednoduché, je to obdobné jako s plechem, jen musíte dbát na několik detailů:

  • odstraňte nečistoty z podlahy, respektive z místa, kam budete sklo umisťovat,
  • sklo položte na podlahu (můžete použít i speciální těsnění pod sklo, kvůli prachu a jiným nečistotám, ale není to nezbytné).
  • pak instalujeme kamna na kalené sklo. Doporučujeme pod kovové nohy kamen vložit speciální podložku, která zabrání případnému poškození skla. více o tom píšeme zde.

Chci si pod krbová kamna koupit sklo, které nabízíte. Musí být podlaha úplně rovná?

Podlaha musí být rovná. Pokud není, vzniká nebezpečné pnutí a je tedy velké riziko prasknutí skla, které máte pod kamny. Někdy postačí použít speciální podložky, velmi záleží, jak moc je podlaha nerovná, pro více informací mne kontaktujte.

 

Jaká je doba dodání u skla S27? Kolik váží a kolik je cena za dopravu po ČR?

Doba dodání je u všech skel stejná. Nevyrábíme na sklad, spousta klientů chce sklo na míru, různé výřezy, proto po uskutečnění objednávky dáváme sklo do výroby a sklo pod kamna vám přijde na vaši adresu do maximálně 14 dnů. Balíček bude vážit okolo 15 až 17 kg. Cena za dopravu činí 200,- Kč po celé ČR (platí u nejprodávanějších skel 6 a 8mm, silnější skla jsou těžší a proto i doprava je dražší).

 

Dobrý den, ještě než si objednám Váš výrobek, prosila bych o Vaši radu. Na chatu si chci pořídit sklo pod kamna PETRY – bez nožiček (rozměry – výška 885 mm, – šířka 285 mm, – hloubka 320 mm, hmotnost 58 kg). Protože máte v nabídce také podložky 2 druhy - nerez a komaxit, uvítala bych jednak Vaše doporučení, co mám zvolit a jednak, zda se nějak připevňují. Jestli jsem to pochopila dobře, tak by podložky měly chránit sklo před poškrábáním. A ještě další dotaz ohledně placení – zda mám poslat peníze poštou na Vaši adresu nebo na účet?, A jaký je způsob dopravy (pošta či někdo jiný). Na to se ptám z toho důvodu, že bydlím v Praze, chatu máme v Beskydech a zásilku bych nechala doručit do Ostravy na adresu sestry, která to pak na chatu doveze autem. Platba na dobírku mi nevyhovuje, protože to budu platit sama. Děkuji Vám předem za odpověď. P. V.

Dobrý den. Placení jinak než na dobírku neprovádíme. Podložky jednak zamezí poškrábání při pokládání kamen na sklo a jednak zabraňují prasknutí. Pokud ale nemáte na kamnech nožičky, váha kamen je rozložena. Podložky se používají především pro kamna s nožičkami. Detaily o podložkách najdete zde. Poslání je PPLkem, kamkoliv kam si budete přát.

 

Jak máme vyčistit sklo u krbových kamen?

Standardně spousta lidí používá jemný popel. Krbová dvířka otevřeme a na krbové sklo pomocí ubrousku nanášíme jemný popel ze dřeva, dřevních briket či pelet. Popel nanášíme přes celou plochu krouživými pohyby. Nakonec novými čistými ubrousky sklo vyčistíme a doleštíme. Důležité je čistit pravidelně, silně začouzené sklo se čistí špatně. Jak zašpinění předcházet? Nechte dřevo dobře vyschnout. Už jako klukovi mi tatínek říkal, že dřevo by mělo schnout dva roky. Pokud je dřevo špatně vyschlé, voda se vypařuje a dřevo více kouří. Začouzení mohou způsobit i noviny, které používáte na podpal. Nedávejte také dřevo ke sklu, ale snažte se ho dát dále do prostoru ohniště. Udržujte v krbu co největší žár a nepodceňujte tah komína. Komín pravidelně čistěte a zbavujte se popela. Existuje také chemie na čistění skel .

 

Dobrý den. Chtěli bychom si objednat sklo pod krbová kamna, zajímalo by nás zda by bylo možné sklo doručit do týdne, jsme ze středních Čech. Děkuji K. L.

Dobrý den, posílám sklo po celé republice, takže doručit ho není problém. Bohužel skla neděláme na sklad, vyrábíme je na přání zákazníků. Od objednávky vám ho na 100% vyrobíme a doručíme do 14 dnů, do týdne vám to nejsem schopen garantovat.

 


Máte li další dotazy, neváhejte a kontaktujte nás:
sklomat@seznam.cz   777 935 126